Viimasel ajal on mulle silma jäänud nii palju seda vastikut silmakirjalikkust, kus inimesed ajavad taga mingeid seaduseid ja eetilisi käitumisnorme, kuid ise käituvad täpselt risti vastupidi, ehk siis nad räägivad iseendast?

Näiteks võtame selle teema, kus räägiti sellest, et sisuloojad peaksid märkima kõigile arusaadavalt kui tegu on reklaami või koostööga, et kellelgi ei jääks valet arusaama, kuid ise ei märgi nad seda absoluutselt või peidavad selle nii peenelt kuskile teksti sisse ära, et kõigile jääb arusaamatuks kas see oli nüüd koostöö või mitte. Üpris tobe on näpuga jälge ajada ja teistele sõrmega näidata, kui ise käitud täpselt nii mida maha teed, et mis õiguste eest Sa seisad üldse? Ei saa kahes pooles edasi tagasi pendeldada, otsusta ära kas oled üks või teine.

Siis võtame selle teema, kus räägiti feik influenceritest, kes endale like ja kommentaare nuruvad, kuid kõige rohkem võtavad sõna ja ajavad näpuga jälge need, kelle enda piltide all on samamoodi täpselt ühtedelt ja samadelt inimestelt kommentaarid, see kõik on lihtsalt nii läbinähtav ja naeruväärne. Nagu Sa teed ise samamoodi ja siis räägid, et see on eetika vastane ja see on nii alatu ja blabla, are you kidding me? Kuidas see oli, et pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad?

Järgmiseks hakkas silma mulle see, kuidas räägitakse sellest, et väiksemad sisuloojad võtavad iga koostöö pakkumise vastu ja on üldse nii nõmedad ja müüvad ennast maha iga asja eest. Nagu, kes oled Sina, et Sa tuled teistele piire ette panema? Kui inimene reaalselt tahab mingit toodet proovida ja ostaks selle poest nagunii ise ja hiljem jagaks seda toodet siis miks on see nii tobe, kui ta küsib koostööd? Täiesti normaalne ju, loogiline. Miks peaks maksma kui on võimalus tasuta seda toodet proovida? Mõlemad pooled võidavad teisest olukorrast palju rohkem. Minu arust on see igati okei kui sisulooja võtab vastu koostöid, millesse ta ise usub ja mis tooteid ta ise kasutab. Samuti on okei see kui soovid mingit uut toodet proovida kasvõi põranda lappi siis anna minna issand. Mitte kellelgi ei ole minu arust õigust näpuga näidata, kuidas või mis moodi keegi koostöid tegema peaks. Milleks koguaeg tekitada mingit kiusu kellegi vastu? See kui suuremad sisuloojad mainivad koguaeg sõnu need väiksemad sisuloojad siis see on ju kiusamine, nende fännbaas on palju suurem kui selle väiksema sisulooja ja nad elatuvadki draamadest, sest see on ju nii põnev. Huvitav on ju teada, millega keegi raha teenib, kus tööl käib, mida teeb jne. Põnev on ju arutada teiste inimeste elusi kommentaariumites ja lihtsalt naerda nende üle. Kurb, et ei nähta tegelikult seda, mida inimesed enda sõnadega teevad. Enda arvamust saab avaldada ka nii, et Sa ei kasuta nimesi, Sa ei suuna konkreetselt kellelegi, kuid milleks rääkida üldse kellestki nimeliselt või arutada selle üle kui palju kellelegi koostöid on või kommentaare? Ehk laseks teistel elada ja keskenduks enda elule. Teiste arvelt pidevalt nö endale kuulsust koguda ei ole minu arust eriti ilus. Aga eks igaüks valib ise milline on ja kuidas särada soovib. Mina igatahes ei taha olla see, kes teeb maha kellegi koostöid või arutada sellest, kuidas keegi midagi maksab või kuidas raha saab. Päriselt hinnake seda, mis Teil olemas on mitte ärge ajage taga mingit “ma ei tea mida”. Olge õnnelikud selle üle, mis Teil olemas on. Hinnake enda lähedasi ja veetke nendega aega, koguge mälestusi, tehke seda, mis teeb Teid ennast õnnelikuks. End of the day loeb vaid see, kui palju Sa armastad ja hindad iseennast mitte see, kes keda kommenteerib või kui palju kellelgi followere on.