Ma isegi ei tea, mis sõnadega seda postitust alustada. Korraga on lihtsalt nii mitu mõtet peas. Tahaks küsida inimestelt, et kas Teil on ikka peas kõik korras? Mõtlen just neid inimesi, kes suhtuvad koroonaviirusesse huumori ja naljaga. Me peaksime kõik sellest aru saama kui tõsine tegelikult olukord on.

Mul on kahju inimestest, kelle ettevõtted kannatavad. Ma olen kurb, et nii paljud inimesed on saadetud palgata puhkusele. Ja ma tunnen kaasa neile, keda ootab koondamine töö juurest, milles nad olid enne kindlad. Praegu on raske aeg kõigil. Paljud mu sõbrad ja tuttavad on tänu viirusele raskustes, keegi ei tea, mis ootab ees. Maksud vajavad maksmist kuid teenida pole võimalik. Mul on tõesti südamest kahju igast inimesest, kes praegu kannatab ja on raskustes. Ma tõesti loodan, et tulete kõik sellest võidukalt välja ja hiljem saate meenutada seda aega kui õppetundi elus, mis tuli omandada. Praegu on aeg hoida kokku. Hetkel ei ole see aeg kus me saame olla isekad ja mõelda ainult endale.

Inimesed käivad endiselt poes, tänavatel, avalikes kohtades kuigi riik on andnud korralduse olla karantiinis, et viirus kontrolli alla saada. Ometi ei saada sellest aru. Korraldatakse sõpradega grillipidusi, tehakse kokkusaamisi jne. Kõik naeravad, et mida see viirus mulle ikka teeb. Naerdakse, et suvaline viirus nagu iga teine. Kuid reaalsus on teine. Saate ikka aru, et see viirus võib olla ükskõik kellel? Saate ikka aru, et see levib meeletu kiirusega? Sa võid arvata, et see viirus ei tee Sulle mitte midagi, kuid miks Sa oled hoolimatu teiste suhtes. Miks Sa oled hoolimatu nõrgemate suhtes? Vanemad inimesed on väga suure riski all. Inimesed kelle immuunsus on nõrk on samuti väga suur riskigrupp. Sina, kes Sa käid endiselt väljas ja korraldad kokkusaamisi enda sõpradega, käid reisimas, liigud avalikkes kohtades jne.. Sa oled idioot ausalt. Sa oled isekas ja hoolimatu. Kui Sina kannad nt viirust siis kannad Sa edasi seda teistele. Praegu pole aeg lüüa käega vastu rinda ja öelda, et ma ei karda, mul suva. Praegu on aeg vastutada.

Me kõik peaksime käituma nii nagu meil oleks viirus. Sest reaalsuses me ei tea kui paljudel see juba on. Me saame selle viiruse kontrolli alla ainult nii kui me kõik hakkame hoolima ka teistest. Mõnele tahaks päriselt vastu pead anda. Käiakse reisimas, jõusaalides, kohvikutes söömas, korraldatakse ühisaedades grillipidusi mõtlemata teistele. Ma usun, et see olukord peaks panema mõtlema meist igaüht.

Ma ei ole paanikas kuid ma üritan endast anda kõik, et see viirus ei leviks tänu minule edasi või mu perele. Me ei käi väljas avalikes kohtades, poes käisime maskiga ja kummikinnastega sest vaid nii ei aita me kaasa viiruse levikule. Mask küll ei kaitse tervet inimest kuna viirus on piisknakkusega ja selle jaoks peaksid silmad ka kaetud olema kuid mask hoiab ära levikut. Nagu mainisin ME KÕIK peaksime käituma nii nagu oleks meil viirus. Praegu pole aeg selleks, et ma ei karda, ma ei jää haigeks jne. Jah, Sina ei pruugigi jääda aga Su ema? Isa? Vanaema? Vanaisa? Su laps, kellel on nõrgem immuunsus? Su lähedane, kellel on mõni haigus?

Lihtsalt palun hakkame mõtlema. Kui on karantiin siis püsige kodus. Värsket õhku on ka muidugi vaja jaa aga ära ohusta sellega iseennast ja teisi. Meie enda perega üritame anda kõik, et see viirus ei leviks. Võiksid sama teha. Kahe väikse lapsega ei ole lihtne kodus püsida kuna nad ei mõista seda nii hästi kui täiskasvanud kuid miski pole võimatu. Nautige aega üksteisega. Jalutage kohtades kus ei liigu rahvast. Raba ei ole kindlasti koht kus praegu käia sest seda teevad kõik. Lihtsalt palun mõelge natukene ka teistele. Pole raske poes kanda kummikindaid, et viiruse levikut piirata. Jah riietel püsib viirus kuni 3h kuid ega Sa enda jopega oma nägu ei hõõru vms. Idiootseid vabandusi leitavad hetkel päris paljud. Praegu on aeg vastutada ja hoolida teistest.

Kodus olemine ei olegi nii keeruline. Naudi raamatuid, tegele mediteerimisega, kuula muusikat, vaata filme, mängi lauamänge, kirjuta muusikat, joonista.. Tee mida iganes Sulle teha meeldib. Me ei tohi kaotada positiivset meelt kuid me ei tohiks olla ka hoolimatud teiste suhtes. Üks neiu ütles mulle, et nende pere elu ei saa seisma jääda sellepärast, et viirus on. Et nemad reisivad edasi ja külastavad avalikke kohti kuna nad ei karda. Ma olin tegelikult hämmingus. Kuidas saab nii hoolimatu olla? Kas tõesti Su elu jääb seisma kui on vaja olla kodus ja liikuda võimalikult vähe avalikes kohtades? Sa ikka tead, et väga paljud inimesed kannatavad praegu? Artistid, ürituste korraldajad, väike ettevõtete omanikud, restoranid, kohvikud, kinod, majutusettevõtted jnejne. Nemad peavad hakkama saama ja kuidagi ellu jääma selles segaduses aga Sina taod vastu rindu, et Su elu ei saa seisma jääda mingi suvalise viiruse tõttu? See suvaline viirus levib iga hetkega, see suvaline viirus on võtnud nii lühikese ajaga juba nii paljudelt oma osa. Ehk mõtleks vahelduseks teistele? Ehk hooliks natukenegi?

Kui meie kõik käituksime nii nagu meil oleks viirus, saaksime kiiremini selle viiruse leviku peatada. Ainult käte pesemisest pole kasu kui käid endiselt avalikes kohtades ja korraldad kodus pidusi. Meeleheitlik aeg toob inimestes välja tõelise iseloomu. Lõpeta naermine nende üle, kes tõeliselt kardavad. Lõpeta teiste inimeste halvustamine ja idiootsete kommentaaride kirjutamine. Võta ennast kokku Sa ei ela üksi siin planeedil.

Ma tänan südamest neid inimesi, kes mõtlevad teistele ja annavad endast kõik, et see viirus ei leviks 🖤.