Kindlasti olete te kõik juba kuulnud sellisest asjast nagu OrganiCup menstruaalanum? Ma sain endale selle kingituseks veebruaris ja olen nüüdseks igakord menstruaaltsükli ajal seda kasutanud ja ma olen tõsiselt rahul sellega. Kui tavaliselt olid mul iga kord menstruaaltsüklid valulikud ja tekitasid kõhus krampe jms siis tänu OrganiCup’ile on need valud muutunud väga väikseks ja annavad tunda ainult esimesel päeval.

OrganiCup valikus on kolm erineva suurusega menstruaalanumat, et iga naine leiaks endale sobiva. Kuna mul lõppesid mõlemad rasedused keisriga siis valisin mina endale A suuruses menstruaalanuma. Suuruste kohta saab lugeda rohkem kodulehelt, seal on kõik ilusti ära seletatud ja kirjeldatud. Aga miks ikkagi peaks vahetama hügeenisidemed ja tampoonid menstruaalanuma vastu mõtlete?

Esiteks sellepärast, et hügeenisidemete ja tampoonidega on alati oht, et need võivad lekkima hakkata ja mingi aja peale tekib ebameeldiv hais. Lisaks on neid nii tüütu vahetada, kanna kaasas mitut erinevat sidet, tampooni ja siis koguaeg mõtle sellele, et kas need lekivad või ei. OrganiCup võtab päriselt ka kõik need mured ära, pluss see on keskkonnasäästlik, mis on minu arust üks olulisemaid asju. Sellega ei tekita Sa juurde mitte mingisugust prügi, Su prügikast pole täis veriseid hügeenisidemeid ja tampoone. Ja selle kasutamine on nii lihtne ja mugav.

Ma olen nüüd kasutanud seda 4 korda menstruaaltsükli ajal ja vahepeal ma unustan üldse ära, et mul päevad on sest see lihsalt on nii mugav. Algul võib see kasutamine tunduda veidikene ebamugav või tekivad hirmud, et issand, kuidas ma selle ikkagi endale sisse panen ja paigaldan jne, kuid tegelikult on pakendi peal kõik kirjas, kuidas seda kasutada ja millistel viisidel seda paigaldada saad. Kõik on väga lihtsaks tehtud. Kui Sa siiani oled mõelnud, et tahaksid selle soetada aga pole julgenud seda teha näiteks sellepärast, et kardad, et Sa ei saa hakkama selle paigaldamisega siis ära karda, see pole nii raske, kui algul tundub. Soovitan seda proovida enne seda kui mentstruaaltsükkel hakkab, et selleks ajaks oskaksid ilusti seda paigaldada ja tunneksid ennast mugavalt.

Aga miks mulle see ikkagi meeldib ja miks ma kunagi ei lähe tagasi hügeenisidemete juurde? Ma lõpuks ometi saan ennast tunda enesekindlalt sellel ajal kui mul on päevad. Varasemalt oli ikka see, et hügeenisidemetega oli see ebamugavus tunne, kui tundsid, kuidas veri voolab ja tampoonidega hakkas üldse mul emakas valutama ja need ei olnud üldse mugavad. OrganiCup annab vabaduse samuti, kuidas? Ma ei pea iga tunni tagant seda välja vahetama, et see lekkima ei hakkaks või haisema. Reaalselt sellega ei teki ebameeldivat lõhna üldse, see ei hakka lekkima, kui oled selle õigesti paigaldanud. Pluss on seda mugav puhastada, kas siis kraani all või ostad juurde spetsiaalsed lapid, millega seda puhastada, kui oled näiteks kuskil sõidus. Neil on ka valikus intiimpesugeel, millega ma pesen OrganiCup’i samuti. Mina tavaliselt tühjendan seda kõigest 2 korda päevas, viimane puhastus on siis õhtul enne kui magama lähen.

Kui Sa aga kardad, et see võib lekkima hakkata siis Viljakusmonitor lehel on olemas ka spetsiaalsed menstruaaltsükli aluspesud, millest kirjutasin ka blogis mõni aeg tagasi. Ma tavaliselt kui kuskile pikemale sõidule lähen kasutan neid koos, et oleks kindlam olla endal. Pluss kui päevad hakkavad lõppema ja verd enam eriti ei tule siis on need püksikud väga mugavad ja neid on saadaval erinevate lõigetega, et leiaksid enda jaoks sobiva. Ja ausalt, kui Sulle algul tundub see kõik hirmutav ja uus, siis päriselt ära karda, see muudab Su elu palju lihtsamaks. Pluss muidugi hoiad Sa kokku korraliku summa hügeenisidemete pealt, sest Sul ei ole enam vaja isegi mitte pesukaitsmeid. Lekkekindlale aluspesule kehtib aastalõpuni sooduskood ohnoproof ka, millega saad 10% allahindlust 🙂

Mul olid algul samamoodi hirmud, et ah ma ei saa seda nagunii õigesti paigaldatud ja see on kindlasti ebamugav ning hakkab lekkima mingi aja pärast jne, kuid need neli kuud on tõestanud mulle hoopis vastupidist. Esimesel kahel päeval oli veidikene pusimist selle paigaldamisega, kuid siis juba muutus kõik lihtsaks, tuli nagu iseenesest :D. Mina igatahes soovitan päriselt seda proovida, kui Sa veel seda teinud pole sest see tõesti on mugav ja teeb menstruaaltsükli aja kuidagigi talutavamaks :D. Selleks, et saaksid endale OrganiCup’i soetada odavamalt kasuta e-poes koodi carolyblogi, mis annab Sulle -20% soodustust 🙂

Aitäh Viljakusmonitor, et mulle sellise kingituse saatsite, ma olen väga tänulik <3