Ma olen mõelnud sellele, et miks inimestes on nii palju vihkamist, õelust ja negatiivsust ja ühest vastust sellele lihtsalt pole. Üks minu enda teooria on see, et ilmselt tuleneb see meie lapsepõlvest. Meist ei sünni mitte keegi siia ilma õelana või vihasena. Mina usun, et meie enda lapsepõlv mõjutab meid. Näiteks ma mäletan, et lapsena tekitasid minus teised lapsed, kellel olid olemas mõlemad vanemad viha nende vastu ja õelust sest minul polnud isa kodus. Mind tegi kadedaks see, et teised lapsed jalutasid mulle vastu enda emmede ja issidega. Lapsena on keeruline emotsioonidega toime tulla ja aru saada, mis on õige ja mis mitte. Tegelikult ei olnud need lapsed süüdi selles, et minul ei olnud mõlemat vanemat kõrval. Ei olnud ka mu vanemad süüdi sest meil kõigil on elus enda õppetunnid, mis peame omandama.

Mäletan, et lapsena tegi see mulle haiget ja kuna mul endal oli valus siis tekitas see viha nende vastu, kellel olid mõlemad vanemad olemas. Ma usun, et lapsena nii tunda on okei sest lapsena ei taju me maailma päris sellisena nagu see on. Mul on nii kurb vaadata neid lapsi, kellel on mõlemad vanemad olemas, kuid vanemad ei pööra neile tähelepanu. Kõigil on nii kiire enda asjadega, et ei leita aega laste jaoks. Paljude vanemate puhul tekib tahest tahtmata küsimus, et milleks neid lapsi üldse vaja oli? Nii palju on ümberringi katkiseid lapsi, kes lihtsalt vajavad enda vanemate tähelepanu. Lapsel on vaja mõlemat vanemat sest ema ja isa õpetavad lapsele erinevaid asju elus. Mul on heameel, et vaatamata kõigele, mis meie lapsepõlves läbi elasime on minu vanemad tänaseni koos ja nad on heaks eeskujuks kasvõi mu lastele. Ma üldse hindan enda vanemates seda, et vaatamata kõigele, mis nad läbi elanud on, on nad endiselt koos. Kerge on alla anda, kuid tugevad on need, kes vaatamata kõigele suudavad suhte taas toimima saada. Ma ei ütle, et igas olukorras peaksid mees ja naine kokku jääma, kuid kui Sa inimest vähegi armastad ja temast hoolid tuleks üritata kasvõi laste nimel suhe taas toimima saada sest lapse jaoks on olulised mõlemad vanemad. Ma olen tänulik enda emale, et meil õega on üks ja sama isa, ma olen tänulik, et mu lastel on olemas vanaema kui ka vanaisa ja nad näevad sellist peremudelit, mis minu arvates on õige.

Jõudes tagasi selleni, et miks inimestes on nii palju vihkamist, õelust ja negatiivsust siis ma arvan, et kui inimene on, kellegi vastu õel või pahatahtlik on asi tegelikult temas endas. Ükski õnnelik ja eluga rahulolev inimene ei ole teiste vastu õel. Ma arvan, et see negatiivsus tuleneb inimeste enda ebakindlustest. Ma tean, et mõne inimese tegusi on raske mõista või aru saada, kuid alati on kerge hukka mõista. Hetkeemotsioonid on ka muidugi need, mis mängivad palju rolli negatiivsete väljaütlemiste või tegude puhul. Mina näiteks olen selline, et vihahoos võin öelda asju, mida ma päriselt ei mõtle, parim kaitse on ikka rünnak. Ma üritan mõista miks inimesed tahavad teistele halba või seda, et teistel läheks halvasti ja ma usun, et see ongi sellepärast, et neil endal on midagi puudu ja selle asemel, et iseendaga tegeleda elatakse seda teiste peal välja. Ma lihtsalt ei leia muud seletust miks peaks võõras inimene, kellelegi halvasti ütlema või pahatahtlikult käituma.

Tihti hinnatakse meid välimuse järgi. Mulle on öeldud isegi, et mis Sul viga Sa oled välimuselt väga ilus ja kedagi ei huvitagi, milline Sa seest oled. Siin inimesed eksivad. Jah, tean on palju neid, kes hindavad raamatuid kaane järgi, kuid Sa ei vali endale kaaslast vaid kaane järgi. Sul võib ilus välimus olla, kuid kui Sa oled seest “mäda” ei anna see midagi. Välimus ei mängi rolli selles kas Sa oled heatahtlik või mitte. Ei saa eeldada, et kõik blondi peaga ilusad tüdrukud on rumalad. Või, et kõik kogukamad naised on palju toredamad kui peenikesed naised. Välimus ei muuda Sind õelaks või heaks. Kõik algab meie seest. Samuti arvan ma, et need blondiinid tibid, keda peetakse rumalateks on ise loonud endale selle kuvandi, et millegi eest ennast kaitsta. Välimus ei ütle Sulle inimese iseloomu kohta tegelikult midagi. Jah, välimuse järgi saab aru mõned inimese eelistused, kuid iseloomu Sa ei saa lugeda pelgalt välimuse põhjal.

See, et mulle on antud välimus ei tähenda seda, et olen automaatselt maailma kõige õnnelikum inimene ja, et saan kõik mida tahan. See ei käi päris nii. Ma usun, et ma olen täna see, kes ma olen tänu sellele, mis ma elus olen läbi elanud. Vahepeal ma tundsin, et ka mina olen muutunud õelaks ja negatiivseks tänu sellele, mis sotsiaalmeedias toimub. Ma tundsin, et kaotan iseennast ja see kõik mõjutas mind päris karmilt. Ma olin piiripeal kas panna kõik blogid ja asjad kinni, kuid ma ei teinud seda. Mulle meeldib kirjutada, mulle meeldib enda mõtted välja öelda ja edaspidi ma lihtsalt ei võta seda negatiivset osa endale hinge. See on okei, et leidub neid, kellele ma ei meeldi ja kes ütlevad halvasti. See on okei sellepärast, et need, kes nii teevad nendel endal on elus probleemid ja nad lihtsalt elavad neid teiste peal välja. Ma ei mõista seda, kuidas võõrad jätavad anonüümseid kommentaare kellelegi, et mine tapa ära ennast või issand vaata kui rõve Sa välja näed.. Sellisel inimesel ei saa elus kõik korras olla. Ma usun, et meie seas on lihtsalt nii palju katkiseid inimesi, kes on kannatanud kas lapsepõlves või täiskasvanud eas kuidagi.

Kõik need inimesed, kes on meie vastu olnud “halvad” on jällegi enda lähedaste vastu “head”. Mitte ükski inimene ei ole üdini halb, mitte ükski inimene ei ole sündinud siia õelana. Kui keegi ütleb Sulle halvasti või käitub Sinuga halvasti siis ära vasta samaga ole sellest üle, sellel inimesel on endal elus midagi väga valesti. Võib olla kiusati teda lapsepõlves koolis? Võib olla kannatas ta perevägivalla all? Võib olla ei ole ta enda välimusega rahul? Me ei tea kunagi, milles põhjus on, kuid alati on sellisel käitumisel oma põhjus. Ma usun, et kui me suudaksime vastata “halvale” heaga, enda hetkeemotsioonid alla surudes siis jääksid paljud tülid ära, kuid vahel on lihtsalt raske emotsioonidest üle olla sest inimestena me mõistame liiga kergelt hukka. Keegi teeb meile halba siis automaatselt on ta meie jaoks halb inimene, kuid tegelikult ei tea me kunagi, mis selle käitumise põhjustas. Näiteks mõtlen, et kui mõni inimene, kellega olen suhelnud väga pinnapealselt ja vaid paar sõna vahetanud ütleb, et ta ei salli mind siis, mille põhjal? Sa ei saa öelda, et Sa ei salli kedagi kui Sa ei tunne teda. Jah me kõik ei sobigi omavahel, kuid üpris tihti tuleb see mitte sallimine hoopis  teistel põhjustel. Mitte sellepärast, et maailmavaated ei klapiks, mitte sellepärast, et selle inimesega ei ole ühiseid jututeemasid vaid sellepärast, et sellel inimesel on midagi, mida tal pole. Kes ei salli kedagi sellepärast, et ta on edukam. Kes sellepärast, et kellelgi on parem välimus. Kes sellepärast, et kellelgi on avaram maailmavaade jne. Ja kõige hullem on see, et me laseme ennast mõjutada nendest negatiivsetest inimestest sest mingi hetk suudavad nad muuta meid ennast ebakindlateks.

Ma olen kahelnud selles, et kas ma ikka peaksin kirjutama, et äkki kõik see, mida teen ongi mõttetu ja ma olengi täiesti mõttetu. Need on ebakindlused, mis tekkisid mul täiesti võõraste inimeste pärast, kes saatsid mulle vihakirju, tegid varikontosi, et mind sõimata jne. Sel hetkel ma ei mõistnud neid, kuid nüüd mõistan. Üks neiu, kes oli ühe varikonto taga tuli päris elus mu juurde ja vabandas ning ütles, et ma  tegelikult olen täiega Su fänn ja mulle meeldib see, mis kirjutad jne, kuid ma lihtsalt tahtsin end välja elada. Okei.. tore. Ehk mida ma tahan Teile öelda on see, et ärge laske ennast mõjutada mitte kellelgi. Sa tead ise kui väärtuslik Sa tegelikult oled. Sa oled ainulaadne, Sa oled eriline sest teist Sind ei ole olemas. Ja ära kunagi vasta inimestele samaga sest muidu oled Sa ise samasugune. Eile sain kinnitust ka sellele, et tegelikult ei ole vaja inimestelt nende käitumise kohta küsida ka selgitust sest sellisel juhul oled Sa ise kiusaja. Parem on lihtsalt eemale hoida ja mitte välja teha. Muidugi on igal asjal oma piir ja kui Sa tunned, et keegi internetis Sind ahistab või näiteks kiusab Sind järjepidevalt siis muidugi on vaja sellega tegeleda ja kui Sa küsid kuidas siis ainuke lahendus kahjuks hetkel on see, et Sul on võimalus pöörduda advokaadi poole. Veebipolitseist tegelikkuses ei ole mingit kasu, tean seda omast käest. Ja kui keegi Sind kiusab päriselus siis tuleb sellest rääkida koheselt mitte oodata kuni asi läheb hullemaks. Lõppkokkuvõttes oled kannataja Sina mitte see, kes Sind kiusab. Kiusaja küll elab välja enda probleeme Sinu peal, kuid Sa ei pea kannatama sellepärast, et mõnele inimesele meeldib enda ebakindlusi ja probleeme välja elada Sinu peal.

Hinda ja armasta iseennast vaid nii saad Sa olla õnnelik ja tunda elust rõõmu. Kui Sa ei suuda hinnata ennast, kuidas suudad teisi hinnata? Vaata enda sisse ja ära lase mõjutada teistel enda arvamust iseendast. Sa oled oluline ja Sa oled maailmale vajalik. Me kõik oleme sündinud siia ilma mingil põhjusel. Ole alati Sina ise ja ära muuda ennast teiste pärast, muuda ennast enda pärast. Ja jäta meelde, et Sa ei saa mitte kunagi muuta mitte kedagi teist, Sa saad muuta ennast ja enda mõttemaailma.

<3