Rubriigid
Mõtted

Appi, Sa oled liiga peenike, kas Sa üldse sööd?

“Appi, Sa oled liiga peenike, kas Sa üldse sööd?”, on viimasel ajal kuidagi eriti populaarseks saanud. Ma ei saa ühest asjast aru, miks inimesed arvavad, et selline kommentaar üldse on okei? Ma ei ütle ju ülekaalulisele inimesele või kellelegi, kes on juurde võtnud, et oi issand, kas Sa oled söögiga liiale läinud? Või, et oi Sa oled nii palju kosunud sellest ajast saati kui viimati nägime. Jabur eks.

Kaalu kommenteerimine ei ole minu arust mitte mingil viisil õigustatud ja eriti ilus. Jah, ma olen peenike, kuid mis ma sinna teha saan, et ma olen selline? Jah, ma söön ja ma ei näljuta ennast. Mis üldse sellise kommentaari eesmärk on? Et ma tunneksin ennast halvemini, et olen kellegi silmis liiga peenike? Ma usun, et olen enda pikkuse kohta täitsa timm kaalus. Eluaeg olnud, pole kunagi ülekaaluline olnud või S suuruses riideid kandnud. Jah okei, raseduse ajal sain S suuruse ka selga, kuid muidu XXS või XS.

Mulle vaikselt hakkab juba närvidele käima see, et kõik üritavad kuidagi halvustavalt öelda, et oi issand Sa oled nii peenike. Aitab küll eks. Ma päriselt vaatan ise ka peeglisse ja näen ise ka seda 😀 Jah, ideaalis tahaks isegi kaaluda ca 50kg aga kui seda kaalu pole antud siis pole eks.

Ülekaalulistele inimestele ju oleks see solvang kui ütlen, et oi issand kas Sa liialdad söögiga natukene? Ilmselgelt ei ütle ma midagi sellist ja saan aru, et selline kommentaar võib inimesele haiget teha. Kuid miks arvatakse, et peenikesele inimesele on okei teha selliseid kommentaare? Ma ise arvan, et kui midagi ilusat pole öelda siis võiks üldse vait olla.

Edaspidi ma ei ole kindel, et suudan nö viisakaks jääda ja vastata, et jah ma söön ilusti, geenid jne. Ma ausalt võin mingi hetk vastata, midagi solvavat ala stiilis, et oi Sa oled kosunud, kas trennile pole mõelnud? Et siis tead, et kui peaksid mu kaalu kommenteerima siis ole valmis ka selleks, mis vastata võin. Ma päriselt ei näljuta ennast või ei ürita mingit XXS suurust siin hoida. Ma olen nagu olen, sellisena ma sündinud olen, mis ma teha saan.

Muideks selline kaalu kommenteerimine tekitab ka peenikestes inimestes ebakindlust ja tunnet, et justkui midagi oleks valesti. Kunagi mõjutas ka mind emotsionaalselt selline asi ja ma hakkasingi peeglist vaatama, et issand kui kole ma välja näen. Luud paistavad jne. Stop it eks. Ma usun, et katkiseid inimesi on meie seas piisavalt ja ei ole mõtet enda arutute kommentaaridega neid inimesi juurde tekitada.

Täna mulle endale pakub nalja see kui keegi mu kaalu kohta midagi ütleb või välimuse, sest ma olen ise iseendaga rahul ja ma olen leppinud, et olengi pisem, it is what it is. Ja ma olen tähele pannud, et enamus ajast teevad selliseid kommentaare inimesed, kes ise on ülekaalulised. Saan aru,et võib olla mu välimus tekitab mõnes tuska, kuid palun ära ela minu peal seda välja eks.

Ja päriselt ka mõelge natukene, mida te ütlete ja räägite. Me annae eeskuju enda lastele ja noortele, kes on meie ümber. Jah, ma endiselt südames loodan, et maailm on kunagi tore ja vahva koht, kus ei ole üksteise kiusamist ja maha tegemist jne. Lihtsalt enne kui kellelegi midagi ütled, mõtle kuidas tunneksid ise ennast kui keegi Sulle sellise kommentaari teeks.

Ma nüüd lähen ja õgin burgereid edasi, ehk saan siis “ideaalse” kaalu 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

error: Sisu kopeerimine keelatud!