Lugesin kommentaare selle Kuuuurija loo kohta, kus kaks naisterahvast rääkisid sellest, et vanglas kokkusaamistel ei kohelda inimesi õiglaselt ja see, mida inimesed kommentaarides kirjutasid pani mind mõtlema, et kuidas küll saavad inimesed olla nii vastikud ja labased?

Jah, ma ei õigusta mitte ühegi vangi tegu, enamik neist on seal põhjusega, kuid kes oled Sina, et tuled teist inimest hukka mõistma? Ja kes oled Sina üldse, et Sa võiksid öelda midagi selle teema kohta kui Sa ise pole sellises olukorras olnud. Lisan mõned kommentaarid ka siia, et oleks kergem enda poolset seisukohta seletada.

Kas kumbki nendest naistest otsis kaastunnet? Ütlesid nad seal saates, et kallid inimesed palun tundke meile nüüd kaasa? Targem oleks vait olla ja mitte midagi öelda. Ja see, et vangla peaks olema viimane koht kuhu enda lapsi viia.. no bitch please, korra võiks mõelda ka enne kui midagi öelda for real. Minu respekt neile naistele/meestele, kes tahavad enda lapse ja vanema vahel sidet hoida edasi ka peale seda kui inimene on sattunud mingil põhjusel vanglasse. See ei näita seda, et ta ei armastaks enda last või oleks halvem lapsevanem kui need, kes väljas on. Jah julgen väita küll nii. Paljudel on väikesed lapsed ja samal ajal käib kodus iga nädalavahetus joomine jne, see siis on lapsele okei? Minu arust on selline asi poole hullem kui see, et Sa viid lapse vanglasse enda vanemat vaatama. Laps ei saa sellest tegelikult õigupoolest arugi, laps on õnnelik selle üle, et ta näeb enda vanemat ja saab temaga olla.

Tagantjärgi oleme kõik targad eks. Ma olen kindel, et 80% vanglas olevatest inimestest mõtlevad samamoodi. Vahel on elus nii, et teed midagi ja hakkad alles siis mõtlema kui tagajärjed on käes, thats life. Mõni inimene saab elult kergema õppetunni, mõni raskema, kuid tagantjärgi targutada?! Why?

Oi vaene mees, kas oled kade, et ei saanud ise neid rahasi nautida? Kas keegi üldse rääkis seal sellest, et nad soovivad enda mehi vanglast välja saada?! Teema oli siiski selles, et külastajaid koheldakse vanglas ebainimlikult, loo alguses öeldi kohe, et naised ei pea meeste tegu õigeks ja saade polnud ju üldse sellest miks nad seal on. Ja öelda, et need mehed ei väärtusta oma lapsi on ka vale. Ma olen kindel, et nad armastavad oma lapsi sama palju kui need inimesed, kes ei ole vanglas, lihtsalt me kõik teeme elus vigu, kes väiksemaid, kes suuremaid.

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Miks tehakse üldse selliseid asju? Eesti riik on suuresti ise selles süüdi. Noorel inimesel on tegelikult väga raske enda elu alustada ja mõni lähebki nö kergemat teed ja usu mind sel hetkel ei mõtle keegi tagajärgedele. Ma loodan, et see inimene ei pea kunagi enda sõnu sööma, kuid kahjuks ei suuda inimesed panna end teiste olukorda ja näha asju väheke teise nurga alt. Sappi pritsida on alati kerge ja teistele näpuga näidata, kuid kas ise ollakse ideaalsed?

100 inimest arvab samamoodi, uskumatu. Mis ühiskonnas me õigupoolest elame? Minu jaoks on narkootikumide müük sama, mis alkoholi ja tubaka. Miks mõtled? Sest mitte keegi ei sunni Sind seda ostma, inimene kes narkootikume tahab ostab need vabatahtlikult täpselt samamoodi nagu ostab inimene suitsu, alkoholi, kes tahab see ostab. Ehk ma ei ütleks, et nemad on kellegi elu ära rikkunud, iga inimene teeb enda valikud ise ja selles pole mõtet kedagi teist süüdistada. Ja narkoraha sama mis elada tubaka või alkoholi eest saadud rahaga, kui palju inimesi on alko joobes teinud kuritegusi? 💁‍♀️

Nad isegi ei öelnud seal kordagi, et vangla oleks nende elud peapeale pööranud, nad rääkisid sellest, et soovivad inimlikku käitumist kokkusaamistel. Vaatasime ikka sama saadet? Kas Sina tead kuidas mõtleb see laps, kelle isa või ema istub vanglas? Ei tea? Siis ära võta ka sõna. Mina tean, mida mõtleb laps, kelle isa istub vanglas. Tal on heameel, et näeb enda isa ja saab enda isaga koos olla, vanglas käimine ei ole õudne, laps ei vaata seda nii nagu need inimesed, kes näevad seda kõrvalt. Laps on õnnelik, et saab olla enda vanemaga. Kas teate kus tuleb see “raske” osa selle juures? Lasteaias ja koolis. Ja miks? Just selliste lastevanemate pärast nagu need kõik kommenteerijad. Nemad ongi idee poolest süüdi selles, et laps saab sellest kõigest psüühilise trauma, sest nemad õpetavad enda lastele vihkamist ja reaalselt räägivad kodus enda lapsele, et ära selle lapsega küll suhtle, ta isa on kinni jne. Kui debiilik selleks olema peab? Ikka üpris. Lapsed ei oskaks ise elus, kedagi sellepärast hukka mõista kui vanemad kodus seda ei õpetaks. See kui inimene teeb elus vea ei tähenda seda, et ta oleks üdini halb, me kõik teeme vigu, kes suuremaid, kes väiksemaid. Ma ei räägi hetkel jällegi pedofiilidest, mõrtsukatest ja psüühiliselt ebastabiilsetest inimestest, kes on ohtlikud meile kõigile.

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ for real. Otsa ees kõigil meestel kirjas, mis ees ootab? Ma ei tunne neid inimesi isiklikult, kuid vaevalt nad halvad inimesed on enda laste ja naiste jaoks. Ja kas keegi ütles, et vangla peaks nagu spaa olema? Mõttetu kommentaar, loo poindist vist küll aru ei saadud..

Lõpetuseks tahaks ma öelda, et ma ei pea nende kuritegu õigeks, kuid palun inimesed ärge võtke sõna teemadel, millest Teil pole õrna aimugi. Teie vihkamine ongi see, mis tekitab teistes psüühilisi probleeme. Mõelge enne kui te netis kellelegi midagi halvasti ütlete. Kui oleksite ise sellises olukorras, siis kas ootaksite enda lähedastelelt tuge või hukkamõistu? Ärge õpetage endale lastele sellist asja, tänu Teile kiusatakse lasteaias ja koolides nende vanemate lapsi! Mõelge sellele enne kui suu lahti teete.