Viimasel ajal olen mõelnud päris tihti sellele, kuidas inimesed üksteisesse suhtuvad. Mõtlen, et miks on üldse meie ümber nii palju seda negatiivsust ja kadedust? Kas tõesti tänapäeval ei oska inimesed enam üksteisega suhelda ja otse rääkida asjadest? Miks inimesed alatasa keerutavad ja ütlevad lauseid, mida nad tegelikult ei mõtle? Kuidas üldse peaks aru saama, kes on need reaalsed inimesed Su kõrval? Need Sinu inimesed, kes on vaatamata kõigele Su kõrval vahet pole, mis ka ei juhtus. On seda üldse reaalses elus olemas? Lojaalsust? Viimasel ajal hakkan selles üha enam kahtlema. Miks Sa teed head nägu ja üritad jätta muljet inimesele/inimestele, kellest Sa tegelikult ei arva midagi? (Saan aru on erandeid, ala tööalased and shit aga ei räägi hetkel sellest). Ma ei mõista seda üldse. Mõned vastaks kindlasti, et ma viisakusest teretan teda, et noh viisakas olla. Aga ee.. kelle ees? Miks? Kellele Sa mida näitad? Mis viisakus peaks olema mul inimese vastu, kellest ma tegelikult ei arva midagi?

Kindlasti on olukordi, kus käitun ka ise sarnaselt, kuid järjest enam üritan seda vältida, sest ma tunnen, et ma lihtsalt ei taha head nägu teha lihtsalt selleks, et kellegi vastu viisakas olla.

Mõni aeg tagasi oli olukord, kus olin vait ja hoidsin enda iseloomule omapäraseid jooni (ausus ja otsekohesus) tagasi ehk siis surusin enda iseloomu alla. Ma ei teinud seda selle inimese pärast, kes oleks mu otsekohesuse ja aususe välja teeninud vaid ma tegin seda austusest enda sõbra vastu, noh tema naine ikkagi. Kuid hiljem kui sellele kõigele, mis tol õhtul toimus mõtlesin siis tegelikult ei väärinud see inimene minu austust, sest reaalselt ma poleks elus arvanud, et sellisest klassist (noh ta ise rõhutas mitu korda, et on kõrgklassist) inimene nii madalale langeb aga eks purjus inimestes vahel lööbki selle saatana välja, kuid samas näitab ka inimeste tõelist palet. Ehk siis vahet pole kuhu klassi keegi kuulub või ei kuulu haritusel ja haridusel on vahe 🙂 Vabandan enda sõbra ees, kellest see osa räägib, kuid ma tõesti usun, et ka tema oleks pidanud teisiti käituma. Selle õhtuga idee poolest näitas ta mulle, et tal pole austust minu vastu ega selle inimese vastu, kes meiega sel õhtul veel oli. Noh idee poolest oli mu sõbra naine väga vihane minu ja ühe teise isiku peale (nimesi ma ei nimeta, sest ei taha kedagi avalikult solvata!). Kuid ma saan aru, et purjus peaga inimesed vahel lähevad üle piiride, kuid see, mis sel õhtul see naisterahvas endale lubas oli minu jaoks täielik hämming. Aga jep, saime üle, life goes one ja eks sellised hetked õpetavad ja näitavad mõndade inimeste tõelist külge. Jah okei, ma ei saa enda sõpra hinnata tema naise järgi ja ma ei teegi seda, kuid mul on kahju, et ta sel õhtul ei astunud meie kaitseks välja, mida tegelikult oleks pea iga inimene teinud, sest Sa ju ei lase oma mehel/naisel enda sõpradele öelda, mida sülg suhu toob ja neid maha teha? Mina ei laseks elus. Aga eks inimesed on erinevad ja prioriteedid on samuti kõigil erinevad. Mis ma sellega öelda tahtsin on see, et kui tulevikus selline olukord peaks uuesti juhtuma siis ei hoiaks ma elus enda iseloomu tagasi austusest mõne kolmanda isiku suhtes, sest mõned olukorrad on sellised, kus Sa lihtsalt ei saa vait olla.

Igatahes ärge mõelge nii palju sellele, kuidas keegi Sinusse suhtub või mida keegi Sinust räägib, see ei loe. Pole üldse tähtsust mida naabri Milvi või Peeter Sinust arvavad, loeb vaid see, mida Sina arvad endast 😎

Ja tegelikult võiksid inimesed vähem välja öelda neid mõtteid või arvamusi, mis on negatiivsed sest kui Sulle keegi/miski ei meeldi siis palun ela enda elu ja ära ütle midagi halvasti, Sa ju ei taha, et keegi Sinuga nii käituks?

Less hate, more love ❣