Ma olen alati arvanud, et ma olen tugev isiksus, kuid täna ma tunnen, et tegelikult ma ei ole tugev. Ma olen mõelnud, et panen blogi kinni, panen kõik sotsiaalmeedia kontod kinni ja elan lihtsalt enda elu ilma, et jagaksin seda avalikult.. Kuid mulle meeldib kirjutada, mulle meeldib pildistada, mulle meeldib suhelda. Ma olen lihtsalt väsinud sellest, et ühed ja samad inimesed lihtsalt elavad minu peal välja enda mürki, enda negatiivsust, muudavad mu lauseid endale sobivaks, loevad välja seda mida heaks soovivad ja üritavad mind alla suruda. Mingi hetkeni oli okei, mul oli tõesti suva, kuid mingil hetkel ma murdusin. Mu sõber ütles mulle, et ma peaksin nendest mitte välja tegema, las nad “hauguvad” omaette lõpuks jätavad nad järgi nagunii. Kuid kas jätavad?

Mäletate tegin suvel eesti blogijate kontol live ja rääkisin sellest teemast kuidas üks kamp blogijad on võtnud vaevaks mind igas asjas torkida ja ütlesin seal sellise lause nagu “tsiteerides Bad Arti – mingi rott siin ei majanda eks ja tänaseks on saanud sellest lausest see, et ma ütlesin” wannabe rottidest blogijad” 😅 ja üldsegi tsiteerima peaks selliseid inimesi, keda kõik teavad, muide ma võin enda vanaema ka tsiteerida, ta ei pea selle jaoks kuulus või tuntud olema. Ma saan aru, et me ei peagi kõigile meeldima ja see on okei, kuid ma ei saa aru sellest, kuidas saavad inimesed nii mürgised olla. Ma ei käi vaatamas inimeste kontosi, kes mind ei kõneta, kuid eks inimesed ongi erinevad.

Teine teema, mis siiani rahu ei anna on see kui suvel enda kontol live tegin, sel ajal oli mu konto privaatne ja live nägi 245 inimest ja rääkisin sellest teemast, kuidas saadeti firmale screene kinnisest vestlusest, mu kontosi reporditi, mul tuli neli päeva järjest bot kasutajate poolt follow ja lõpuks tuli neid kokku 600, mille ma ka kõik eemaldasin ning rääkisin laivis, keda arvan selle taga olevat, kuid rõhutasin mitmeid kordi, et ma ei saa neid süüdistada selles, et nad oleks mulle folmowere ostnud või mu kontosi reportinud kuna mul ei ole fakte, kuid kahtlane kokkulangevus ja mäletan päris täpselt seda, et rõhutasin mitu korda seda, et ma ei saa neid süüdistada selles, kuid tänaseks ketravad nad siiani seda teemat, et tegin salalive ja mustasin nende mainet ja süüdistasin neid alusetult jne 😅ehk kõik, mis teen pööratakse endale kasulikuks ja üritatakse endast jätta ohvri mulje nagu oleks neile liiga tehtud. Ma pole elus tundnud, et oleksin ohver. Jah, see on emotsionaalselt raske kui pead tegelema enda jaoks täiesti võõraste inimeste vihaga, mis on mu vastu suunatud, kuid ohver ma pole. Siiani jääb paljudele arusaamatuks miks üldse advokaadi võtsin ja lõpuks asi ka kohtuni jõudis, kuid ma tegin seda sellepärast, et mulle aitas sellest, kuidas inimesed käituvad avalikus ruumis. Kaua võib? Kaua peab kannatama seda pidevat negatiivsust? Mul sai ausalt sellest siiber ja astusingi enda eest välja, kuna see kuidas mu mainet maha tehti ja maailiti minust täiesti vale pilt ei ole okei. Eks näeme, kuidas kohus otsustab. Tahaks isegi teada kus maalt jookseb meie riigi jaoks piir. Kus maalt on internetis enda avalduse avaldamine vaenulik ja kahjulik. Ma ei lase võõrastel endaga nii käituda. Mõned on avaldanud arvamust, et võiks suure tüdruku püksid jalga tõmmata ja solvumine unustada, kuid kes oled Sina, et otsustad? Ma ei arva, et inimene peaks olema vait kui kümnete tuhandete inimeste ees maine maha tehakse, loogiline, et sellel blogipostitusel, mida jagasid edasi väga paljud suurte jälgijatega kontod on kahjulik mõju. Kannatasid mu koostööd, kannatas minu maine. Ma ei oleks advokaati võtnud kui see blogipostitus oleks tõene olnud, kuid see polnud seda. Valedel väidetel ja faktidel koosnev postitus lihtsalt läks ringlema ja tõesti tundsin, et mulle aitab. Ma ei kavatsegi lasta mitte ühelgi inimesel ennast kiusata. Ma arvan, et inimestele on internetis antud liiga palju vabadust.

Ma saan aru, et kõigil on neid inimesi, kes saadavad neile vihakirju, kirjutavad anonüümselt solvavaid kommentaare jne, kuid miks ma pean seda taluma? Täiskasvanud inimesed võiksid mõelda, millist eeskuju nad annavad enda lastele. Kuhu me lõpuks välja tahame jõuda? Ma saan tegelikult aru, et need vihased netikommentaatorid on tegelikult ise väga ebakindlad inimesed ja elavad ennast teiste peal välja, kuid seda õigeks pidada või öelda, et see on elu on minu arust absurdne. Mitte ükski inimene ei peaks taluma sellist asja. Jah see jääks järgi siis kui lõpetad sotsiaalmeedias olemise ja blogis kirjutamise, kuid see pole õige.

Kurb on see, kuidas inimesed ei mõista seda, mida nad enda sõnade ja tegudega teevad teistele. Samas ma saan aru, et kõigil inimestel ei olegi piisavalt empaatiavõimet, et ennast teise inimese olukorda panna, saan aru. Tundsin, et tahan selle kõik endast välja saada ja eks tulevik näitab, mis edasi. Ma tänan neid, kes on mu kõrval, kes mind toetavad, ilma teieta ilmselt oleks ma ammu kõik ära kustutanud. Aitäh südamest. Ma ei jõua küll Teile kõigile alati vastata ja Teiega pikalt kirjutada, kuid ma olen ausalt südamest tänulik. Mul on heameel, et olen leidnud sotsiaalmeediast enda nii palju siiraid ja häid inimesi, ma olen tõesti tänulik. 🖤

Mul tegelikult on väga palju teemasi, millest soovin kirjutada ja mida soovin Teiega jagada ning üritan selle aja leida, et ennast rohkem blogile pühendada ja hoida eemale sellest negatiivsusest ning nendest inimestest. Samas ma olen tänulik ka neile sest tänu neile olen saanud väga palju õppetunde ning olen tugevam kui olin enne. Kuid palun mõelge enne kui midagi kirjutate siis kas Teil endal oleks hea kui oleksite selle inimese asemel? Kas Teile meeldiks lugeda seda, mida kirjutate kui see käiks Teie kohta. Arvamuse avaldamine on üks asi, kuid seda saab teha ka viisakalt ilma vaenu õhutamata. Ma tean, et ma ei saa muuta inimesi, kuid ma saan muuta iseennast ja tänu sellistele hetkedele tean ma milline ma ei taha elusees olla. Ma tean, et olen seda päris palju öelnud, kuid päriselt hinnake neid inimesi, kes Teie ümber on. Tuletage neile meelde kui olulised nad Teile on. Looge mälestusi, mida on kunagi tulevikus hea meenutada, mälestusi mis panevad Teid ka 10a pärast naeratama kui tagsi vaatate.

Ilusat saabuvat esimest adventi ✨