Täna on selle aasta viimane päev ja hakkasin mõtlema tervele sellele aastale, õnneks mu mälu värskendasid sajad tuhanded pildid, mis terve aasta jooksul tehtud on ja mis meenutasid iga hetke.

Kui mu käest küsida, mis oli selle aasta parim mälestus siis ma ei oskaks ühte välja tuua, sest sel aastal toimus nii palju ja sai ringi reisitud mööda Eestit ja veidike lastega koos Lätit avastada, kuid lemmik oli muidugi see kui Mihkliga kahekesi Lätis käisime, see oli mega äge. Ja muidugi kõik lived, mis sai Bad Art’iga kaasas käidud.

Sündmusterohke aasta, oli nii halba kui ka head. Usun, et õppisin ja arenesin selle aastaga meeletult palju. Sain aru, et mu ümber on tegelikult väga palju inimesi, kes mind toetavad ja mul olemas on. Sain valusaid õppetunde, tänu millele olen ma kindlasti tugevam kui olin enne. Sain aru, et mida vähem inimesi Sa usaldad ja mida vähematesse inimestesse Sa usud seda õnnelikum oled. Iga läbi elatud hetk õpetas mulle väga palju. Kui saaksin aega tagasi keerata ei muudaks ma midagi (kui siis ainult ühte otsust, millega küll säästsin teist inimest, kuid tunnen, et oleksin pidanud endale kindlaks jääma ja lõpuni välja minema, kuid vahel on targem järele anda).

 

Aasta 2019 käisime Mihkliga koos kahekesi Pühajärve Spa’s puhkamas, mis ei osutunud küll kõige paremaks valikuks, kuid saime Lõuna-Eesti imelist loodust nautida ja Taevaskojas ringi jalutada, mis on Talvel eriti muinasjutuline (kui lumi muidugi maas on :D). Saime kahekesi Lätis seikluspargis käija ja avastasime mega ilusaid kohti ning nautisime kahekesi olemist. Terve aasta jooksul sai tegelikult mega palju ringi reisitud mööda Eestit koos lastega ja ilma nendeta (muidugi rohkem koos lastega). Aasta algul oli mul ikka plaan kõike blogis ka kajastada, kuid koguaeg kadus aeg käest ära kuidagi ja lõpuks polnud enam tahtmist kirjutada. 2019 aasta üks suurimaid asju minu jaoks oli see, et sain Eesti Hip Hop Festivali laval pildistada. Miks just see? Kuna ma ei tunne ennast eriti mugavalt kui on suured rahvahulgad ja üldse see laval pildistamine oli mu jaoks alguses nii võõras ja hirmus, kuid tänu selle suve Bad Arti livedele sain ma sellest hirmust üle ja mul on meeletult heameel, et tänu manageri ja fotograafia tööle olen ma meeletult arenenud ja enesekindlamaks muutunud kui olin varem. Aa ja muidugi üks suurim eneseületus oli ka see, et tegin lõpuks endale 2 Pac’i tatoveeringu ära. Ma ei teinud seda varem sellepärast, et mõtlesin koguaeg sellele, kuidas teised sellesse suhtuvad ja mida ütlevad ning mis mu enda vanemad sellest arvavad, kuid tegelikult ei tohiks mitte keegi nii mõelda. Me elame vaid ühe korra ja mitte kellelgi pole õigust öelda, mida me enda kehale tatoveerime ja mida mitte. Muidugi ei olnud see mingi hetkeemotsiooni ajel tehtud tatoveering, minu jaoks on sellel oma tähendus ja see loeb. Muidugi sain sellega ka negatiivset tagasisidet, et ala miks Sa enda ilusa jala ära rikkusid jne, kuid see ei morjendanud mind. Siiani vaatan peeglist seda ja mõtlen, et damn ma nii uhke enda üle, et selle ära tegin. Badassss 😎

Peaaegu oleksin telestaariks ka saanud, kuid kukkusin castingult välja, ilmselt tänu sellele, et intervjuu ajal polnud mul aimugi, kes on saatejuhid 🤷‍♀️😅(küsiti nimeliselt, et kes nad on ja mul polnud õrna aimugi ). Samas mul heameel, et sinna ei saanud, pärast telekast vaadates ma ei oleks soovinud sellises saates olla. Muidugi oleks äge olnud ennast proovile panna, kuid juba sõna suunamudija on mu jaoks täiesti vastuvõetamatu sõna. Mida ma mudin? 😅 Sisulooja oleks paremini kõlanud aga see selleks. Omamoodi eneseületus oli seegi, telekaamerate ees intervjuud anda oli miskit uut ja kindlasti andis mulle enesekindlust juurde.

Kõige raskem periood oli minu jaoks see kui jäin ette teistele blogijatele ja sisuloojatele, see andis päris suure põntsu. Ma olin tegelikult valmis blogi kinni panema ja instagrami samuti, kuid õnneks tänu teiste toetusele ma ei teinud seda. Silmakirjalik on see, et sõna võtsid ja kaagutasid kõige rohkem need, kes polnud ise päris puhtad. Kes on ostnud followere, kes like, kes oli ise grupis jne. Ja naeruväärne on see, kuidas 40 liikmelisest grupist tehakse mingi kriminaalne ja suur sündmus. Eesti mõistes pidi 40 inimest suur arv olema 😅 lubage naerda, 40 inimest on täiesti olematu arv. Lisaks kuidas saab see pettus olla? Kas siis pettus on ka see kui inimesed lisavad enda blogi linke blogijatele mõeldud gruppidesse kus on üle 2k inimese? Think about it. Pole mõtet näpuga näidata ja koguaeg teistes halba otsida. Ajage enda asja ja las teised olla. Muidugi eks klikid on tähtsamad. Üks lause mida Triinu-Liis kommentaariumis ütles jäi mulle meelde, et ala tõmba enda suure tüdruku püksid jalga ja unusta enda solvumine. Ma ei andnud asja edasi solvumisest, ma andsin asja edasi sellepärast, et mul ei jäänud muud üle. Ma ei lase ennast kiusata, ma ei lase enda kohta öelda või kirjutada mida sülg suhu toob ja thats it. Kui me iseenda eest ei seisa siis kes seda teeb? Kerge on kõrvalt öelda ja sõna võtta, kuid kui Sa oled internetis avaliku terrori all siis asi on suure tüdruku pükste jalga tõmbamisest kaugel. Kerge on hukka mõista teadmata, mida keegi teine tunneb. Ma ei tea mis põhjusel ma kogu selle jama läbi pidin tegema, kuid ma olen selle eest tänulik. Ma nägin ära, kes on mu ümber need tõelised ja kes mitte. Ma olen südamest tänulik kõigile toetuse eest Kohtuasi kestab endiselt, kuid ma loodan, et see saab kiire lõpu ja ma saan selle kõik unustada. Ma saan aru miks inimesed lasevad enda kohta kirjutada ja öelda seda, mida sülg toob, nüüd kui ise olen selle kõik läbi teinud siis ma mõistan. Advokaadid ei ole odavad, samuti kohtud ja selle kõige jaoks on raha vaja ja jutt ei ole väikestest summadest, kuid kui Sa tunned, et keegi on Sulle tõesti liiga teinud siis astu enda eest välja. Ma saan aru kõik ajavad taga enda sõnavabadust, kuid sõnavabadusel on piirid.

Kokkuvõttes oli see aasta väga õpetlik. Paljud situatsioonid avasid mu silmad ja ma nägin, millised on inimesed mu ümber. Ma õppisin toime tulema avalikke solvangutega, ma õppisin enda eest seisma, ma sukeldusin spirituaalsesse maailma, ma lugesin raamatuid, ma naersin, ma nutsin, ma ületasin enda hirme mitmel korral, ühesõnaga väga õpetlik aasta, mis oli täis ootamatusi ja erinevaid väljakutseid.Ma olen Teile kõigile meeletult tänulik selle aasta eest ja mul on siiralt heameel, et mu ümber on nii palju ägedaid ja inspireerivaid inimesi. Aitäh 💖 Ma tahan veel öelda seda, et ükskõik kui raske ka ei tunduks, ära anna alla. Leia ülesse endas see positiivsus ja ole üle negatiivsusest. Hinda väikeseid pisiasju enda ümber. Hinda seda, mis Sul on. Ole Sina ise ja ära lase end muuta teistel. Jää igas olukorras iseendaks ja vahel on targem olla vait ja mitte välja teha asjadest, mida Sina ei saa muuta nagunii. Ma ei saa muuta maailma, ma ei saa muuta teisi inimesi enda ümber, kuid ma saan muuta iseennast ja ma saan eemale hoida nendest inimestest, kes kiirgavad vaid negatiivsust. Ära hoia kinni asjadest või inimestest, armasta iseennast ja austa iseennast. Kui Sa arvad, et Sul ei ole mitte kedagi, kes Sinust hooliks siis Sa eksid. Kuskil on keegi, kellele Sa tuled alati meelde kui ta kuuleb mingit kindlat lugu, kuskil on keegi, kellele tuled meelde mingis kindlas kohas, kuskil on keegi, kellele tuled meelde kui ta sööb mingit teatud sööki jne. Ära unusta mitte kunagi seda, et alati on kuskil keegi, kes Sind armastab.

Uueks aastaks ma endale mingeid eesmärke ei loo, tahan lihtsalt olla parem versioon endast ja keskenduda rohkem fotograafiale ja luua rohkem positiivseid mälestusi. Sel aastal keskendusin liialt sellele, mida arvavad minust teised, kuid tegelikult see ei loe. Pole vahet, mida keegi Sinust arvab, me ei saa kõigile meeldida nagunii. Olen mina ise ja teen seda, mis mulle meeldib. Olen tänulik igale firmale, kes minuga koostööd tegi sel aastal, olen tänulik igale inimesele positiivsete ja toetavate sõnade eest, olen tänulik enda perekonnale, olen tänulik, et mul on kaks tervet last ja parim mees maailmas, olen tänulik, et mu ümber on nii palju häid inimesi, olen tänulik enda sõpradele, et nad on endiselt mu kõrval, aitäh kõigile 💖

Meeleolukat vana lõppu ja edukat uue algust ✨