Mulle tundub, et vahel me unustame ära, et on okei tunda erinevaid tundeid sest meile aina korrutatakse, et ära mõtle negatiivselt, ära tunne negatiivseid tundeid. Kuid tegelikult on okei tunda, et Sa oled väsinud. On okei nutta, karjuda. Kõik emotsioonid, mida me tunneme on õiged ja need tulebki välja elada. Me ei tohikski enda tundeid alla suruda sest, kui me seda teeme siis me lihtsalt surume selle tunde alla, kuid see tunne ei kao. Ehk probleem on endiselt meis alles..

Mina usun, et kõik emotsioonid tuleb välja elada, kuid tuleb osata nendest lahti lasta ja edasi minna. Tunned, et oled täna väsinud siis võta aega endale, kuula oma keha. Su keha vajab samuti puhkust ja on okei mõnda aega aeg maha võtta ja lihtsalt puhata. Ela hetkes.

Me elame liiga palju minevikus või siis tulevikus. Me unistame paremast elust, paremast töökohast jne, kuid selle asemel peaksime me elama hetkes. Siin nüüd ja praegu. Tihti näen jälle, et kuskil keegi kirjutab, et miks mina just sellist elu pean elama ja miks just minul sellised mured on.. Meil kõigil on mured. Meil kõigil on enda raskused, millega peame toime tulema. Sa ei ole ainuke ausalt. Igal inimesel on oma raskused ja enda õppetunnid, mis tuleb elus läbida. Iga olukord õpetab meile midagi. Sinu valik on see, kuidas Sa selle enda peas lahti mõtestad.

Mul on elus olnud väga palju raskeid hetki, mil ma olen tahtnud lihtsalt alla anda, kuid ma olen leidnud alati midagi, mille nimel edasi minna. Aasta tagasi kirjutati minust blogipostitus, mis tegelikkuses koosnes täiesti valedest faktidest ja süüdistustest ja sellega kaasnes väga palju kahju mu mainele ja see suutis mind mõjutada väga palju. Mu igapäeva elu kannatas sest kõik ei piirdunud vaid ühe blogipostitusega. Seda sama postitust jagati mitmetes erinevates gruppides, mitmed suuremad sisuloojad jagasid enda storydes ja kõik andsid enda hinnanguid juurde. See kõik lõppes sellega, et ma olen feik ja kõik, mis teen on feik. Ma olen näinud päris ränka vaeva, et ülesse ehitada enda sotsiaalmeedia, see ei ole tulnud ühe ööga ja see põhimõtteliselt rikuti ühe hetkega. Saadeti firmadele kirju, et miks just minuga koostööd tehakse, päriti aru, et kas ikka tead, kellega tegemist on jne. Miks? Põhjust ei tea ma siiani. Mul mingi hetk oli sellepärast päris suur stress ja ma olin valmis juba kõik enda sotsiaalmeedia kontod kustutama ja blogimisega lõpu tegema, kuid õnneks mu kõrval olid inimesed, kes tõid mu mõistusele.

Mu kontosi reporditi, et mu sisu ei jõuaks inimesteni. Minu mainet tehti maha erinevates gruppides, räägiti minust mingeid väljamõeldud lugusid jne. Eesti on väike ja igast väiksest grupist isegi kinnisest liigub jutt edasi. Ma pole soovinud sellel teemal avalikult rääkida sest ma ei ole tahtnud. Üks osa minust tundiski, et pole vajalik kellelegi ennast õigustada, kuna ma pole mitte midagi valesti teinud. Võõrad inimesed, kes mind ei tunne on mind ära blokeerinud ja kirjutavad, et kas ma juba panen oma suu kinni ja lõpetan selle feik hala. See kõik, mis on aasta aega kestnud on lihtsalt tekitanud minus nii palju erinevaid emotsioone.

Vahepeal ma tundsin, et mul on ärevushäired ja paanika inimeste ees sest ma ei teadnud, kui kaugele see kõik läheb ja kui kaugele see on läinud. Tänaseks õnneks kolm blogijat/sisuloojat vabandasid mu ees ja mul on heameel, et nende poolt sai kõik läbi. Ma tegelikult olen neile siiralt tänulik, et nad vabandasid. Ma andsin andeks. Miks? Ma andestasin juba iseenda pärast sest ma lihtsalt tahtsin, et see kõik läbi saaks ja ma saaksin enda asja edasi ajada. Jah see teema ei ole veel lõppenud, kuna ootan kohut, kuid loodan, et kohtuga lõppeb kogu see teema ja edaspidi ei pea ma tegelema selliste asjadega, kus kolmandad inimesed lihtsalt ei lase mul olla mina ise.

Meile dikteeritakse nii palju ette seda, millised me peame olema ja millised me ei või olla, kuid kus võtab keegi üldse õiguse otsustada, kes olen mina? Väga vähesed inimesed üldse tunnevad mind sest ma ei usalda kergelt, ma ei ava ennast võõrastele. Lisaks ei ole ma seda tüüpi, kes sooviks klikke koguda teiste maha tegemisega ja mustamisega. Mul ei ole õigust anda teisele inimesele hinnanguid või öelda talle, kuidas ta elama peaks. Igal inimesel on õigus elada täpselt nii nagu ta seda soovib. Mind ei häiri teiste otsustsed või teod seni kuni nad ei riku sellega minu või mu lähedaste elu. Ma ei lase ennast kiusata lihtsalt mingil täiesti võõral inimesel või anda hinnanguid mulle mind tundmata. Mõtle sellele, mis tunne Sul endal oleks?

Ma tean, et kui tegutsen sotsiaalmeedias siis arvatakse automaatselt, et a Sa peadki kriitikat taluma sest ise Sa ju jagad enda elu. Üks asi on konstruktiivne kriitika teine asi on lihtsalt suvaline kriitika, mis tuleb ilmselt kadedusest või sellest, et inimese silmaring on üpris kitsas. Mind on süüdistatud viimase aasta jooksul nii ajuvabades asjades, et mulle isegi ei jõua see kohale päris täpselt, et kus kohast inimesed võtavad sellise info või sellise asja. Naeruväärne. Üks päev petan firmasi, teine päev keeran kellegi lapse jalgrattal polte lahti, et laps avarii teeks jne. Absurdne. Lihtsalt ei lasta elada ja nautida. Ma saan aru, et peaksin mitte südamesse võtma ja enda eluga edasi elama, kuid kui kahju on tehtud siis, kuidas peaksin seda taastama? Polegi võimalik sest inimesed usuvad ikka seda, mida soovivad.

Õnneks tean ma ise, mida ma olen teinud ja mida mitte. Ma ei näe mitte mingit põhjust miks peaksin petma firmasi või miks peaksin üldse kellegi lapse jalgratta polte lahti keerama. Nagu what the hell. Ma tõesti kohati ei saa aru, mis maailmas ma elan. Kogu see aasta on õpetanud mulle päris palju ja muutnud mind väga palju seesmiselt tugevamaks.

Tegelikult see sotsiaalmeedia paus on mu jaoks olnud igati positiivne. Ma olen lugenud rohkem raamatuid, kui ma terve elu jooksul seda teinud olen, ma olen vaadanud enda sisse ja mõelnud sellele, milline ma ei taha kindlasti olla. Ma ei lõpetanud blogimist just sellepärast, et ma soovin jagada inimestega enda mõtteid ja kaudselt ehk saab ka keegi sellest abi. Mu eesmärk on inimesi aidata nende igapäeva muredega. Ma tean, mida tähendab lein, ma tean, mida tähendab kui kaotad enda parima sõbra, ma tean, mida tähendab see, kui keegi Sind kiusab jne. Neid asju on nii palju, millest ma tegelikult tahaksin rääkida, kuid üks osa minust kardab sest ma kardan teiste hinnanguid. Ma tegelen igapäev sellega, et sellest üle olla.

Me ei saagi kõigile meeldida ja see on okei. Tegelikult usun ma, et me suudame olla õnnelikud vaid siis, kui elame just seda elu, mida me südamest soovime elada. Kui Sa tunned, et Sul on täna raske siis mõtle veidike ja vaata enda sisse miks see nii on. Ole tänulik selle üle, mis Sul olemas on ja ela hetkes. Mina olen tänulik igapäev selle eest, et ma ärkan hommikul ja saan veeta enda päevad koos enda perekonnaga. Ma olen tänulik, et mul on olemas kodu, kus elada. Ma olen tänulik, et mul on söök laual, riided seljas ja lastel on tervised korras. Tegelikult on niii palju, mille eest tänulik olla, lihtsalt märka seda, mis Su ümber on. Sa ei ole üksi. Keegi armastab Sind ikka. Meil kõigil on oma inimesed, kes meid austavad ja meid hindavad.

Halval emotsioonil tuleb lasta minna ja mõelda, et kellele see emotsioon üldse kuulub? Miks ma nii tunnen? Tegelikult me enda mõtete ja tunnetega muudame enda tulevikku väga palju. Visualiseeri ja manifitseeri enda mõtetega just selline elu, mida Sa elada soovid. Universum vastab tegelikult meie soovidele, tuleb vaid osata piisavalt hästi seda visualiseerida ja mitte enda mõtetega seda rikkuda. Ma üritan olla igapäev parem versioon iseendast mitte teistest. Ma ei tereta inimesi viisakusest või sellest, et seda peab tegema. Kui ma tunnen, et mõni inimene lihtsalt ei ole minu inimene siis ma ei pea mingit viisakust taga ajama ja lihtsalt sellepärast teretama. Vähem feiki ja rohkem siirast emotsiooni. Vähem mõtlemist sellele, mida teised arvavad ja rohkem iseenda intuitsiooni usaldamist ja usu mind Su elu on õnnelikum. Sa ise oled õnnelikum. Võta päevas kasvõi tund aega iseendale ja tee just seda, mis Sind südamest õnnelikuks teeb. Mine jaluta looduses, kuula muusikat, kirjuta, heelegda, pildista.. Tee mida iganes Su hing ihkab. Kuula iseennast ja ära saboteeri end oma mõtetega.

Take care yourself 🖤