Mulle on päris palju kirjutatud ja küsitud, et kuidas elada nii positiivselt ja õnnelikult nagu seda teen mina ja kuidas tulla toime enda eluga. Esiteks mul muidugi väga hea meel, et olen kellelegi inspiratsiooniks 💕 aga üritan siis kuidagi enda emotsioonid sõnadesse panna..

Tegelikult algab kõik meie enda mõtetest. Kui tihti Sa päeva jooksul mõtled erinevatele probleemidele? Ala näiteks kasvõi issand ma tahaks nii väga seda endale osta, kuid mul pole raha? See sama mõte, mis Sa mõtled blokeerib ära selle, et Sul oleks raha. Mõistad? Kui ei siis toon teise näite. Ütleme, et Sa ärkad hommikul ülesse ning esimesed mõtted, mis Su peas on, on negatiivsed.. ala ma ei taha ärgata, miks ma ei saa magada, miks ma pean tööle minema, miks õues nii kole ilm on jne. Kõik need negatiivsed mõtted tekitavadki Sinus negatiivseid emotsioone, millest tekivad ärevushäireid, paanikahood, depressioon, stress jne. Lase nendest negatiivsetest mõtetest lahti palun. Ära võrdle ennast kellegi teisega, igaühe elu võib pealt näha olla ilus, kuid mis on tegelikult seda ei tea me keegi.

Meil kõigil on raskusi, meil kõigil on oma probleemid ja mured, millega me peame igapäevaselt toime tulema, kuid Sa ei pea nendel probleemidel ja muredel laskma kontrolli võtta enda üle. Näiteks kui Sul pole raha, siis ära mõtle, et Sul pole raha, vaid mõtle hoopis, mida Sa saaksid teha, et seda rohkem oleks. Võta ette midagi, pidev muretsemine ja enda raamidesse surumine ei aita Sul olukorrast välja tulla vaid tõmbab Sind veel sügavamale. Õpi hindama seda, mis Sul on, mitte ära unista koguaeg sellest, mida Sul pole. 

Õpi rohkem hindama inimesi, kes on Sinu ümber. Ütle rohkem head ja Sa näed, et see kõik tuleb ringiga Su juurde tagasi, ühel või teisel moel. Näiteks mul oli olukord, kus ütlesin täiesti võõrale vanemale meesterahvale, et tal on väga hea lõhn peal ja teate, ta oli nii õnnelik ja ta tänas mind siiralt ning ütles, et selliseid inimesi võiks rohkem olla, siis oleksime me kõik õnnelikumad. Aga tegelt nii ongi ju. Sulle endale meeldiks ka ju kui keegi kiidaks Su välimust või ükskõik mida Sinus, või ma eksin? 🤔

Mina usun, et inimesed keskenduvad elus liiga palju materiaalsetele väärtustele, tegelikult peaksid inimesed rohkem hindama seda, mida rahas ei saa. Mõtled mida? Loodus, see imeline loodus, mis annab meile nii palju. Tunne rõõmu sellest kui päike paistab, tunne rõõmu sellest kui vihma sajab, vahet pole mis ilm on, naudi seda, ära keskendu negatiivsele, igas asjas on midagi positiivset, alati on. Perekond, hinda oma perekonda. Meenuta neile kui tähtsad ja kallid nad Sulle on, suhtle nendega, ole neil olemas, andesta minevikus tehtud vead, lase nendest lahti. Tõelised sõbrad, need Sinu inimesed, kes on sõltumata sellest, mida Sa teinud ka poleks või öelnud, nad on Su kõrval, hinda neid, ütle neile samuti kui tähtsad nad Sulle on, sest miks peaks keegi Sulle ütlema kui Sa ise ei tee selleks midagi? Me tahame nii tihti, et keegi ütleks või annaks meile midagi head, kuid ise selle jaoks ei tee midagi. Lihtsalt ela hetkes, naudi neid hetki kus saad olla koos nende inimestega, kes on Su jaoks olulised. Keskendu heale, mitte halvale.

Tegelikult on see teema üli pikk ja ilmselt suudaks ma sellest raamatu kirjutada aga loodan, et saate veidikenegi inspiratsiooni ☺️ 

Hinda elus pisiasju, mis on enamus inimeste jaoks tähtsusetud, kuid need on need, mis tõeliselt loevad ja muide need ei maksa midagi 🤷‍♀️ Alusta oma päeva sellega, et ütled endale, et ma olen õnnelik, täna tuleb ilus päev ja ma olen ilus 💕 Sest me kõik oleme ilusad, vahet pole milline Su välimus on, loeb sisu. Be real, be you. Ära ürita olla keegi teine, sest nii ei saa Sa elus õnnelikuks!